باسمه تعالی

در ادوار مختلف تاريخ بشر انديشمنداني در عرصه فرهنگ، علم و دانش درخشيده‌اند كه بسان مشعل فروزاني فرا راه زندگي انسان‌هاي ديگر را روشن ساخته و كوشيده‌اند تا با عرضه فكر و انديشه‌اي نو انسان جستجوگر و تشنه حقيقت را در رسيدن به مقصد و هدف نهايي رهنمون باشند. در رأس اين هرم انساني، انبياء بزرگ الهي و امامان معصوم عليهم‌السلام قرار دارند. به دنبال آنان عالمان و دانشمندان اسلامي كه به حق وارثان اين رسالت بزرگ هستند، جاي دارند كه پرچم اين حركت عظيم را بر دوش گرفته و تا پاي جان به پيش رفته و مي‌روند.

شهيد آيت‌الله مرتضي مطهري كه امام بزرگوارمان وي را درختي پرثمرش ناميد و فرزند عزيزش خواند، يكي از اين ستاره‌هاي درخشان است كه با درآميختن عمل با ايمان، و اخلاق با عرفان، برهان با قرآن، علم با حكمت، و نيز امتزاج هدايت جامعه با شهادت خويش، از خود چهره‌اي تابناك براي راهنمايي جامعه ظلمت‌زده عصرش ساخت، و همانند شمعي خود بسوخت و پيرامون خود را با شعاع انوار تابناكش، روشن كرد.يكي از بارزترين و شناخته شده‌ترين افرادي كه مي‌تواند، و شايستگي آن را دارد كه به عنوان سمبل جهت و حركت فرهنگ اصيل اسلامي، براي امت اسلام مطرح باشد، شهيد مطهري است، شخصيتي كه با قلم و بيان شيواي خود در بسياري از مسائل صاحب‌نظر است. ايشان در مهمترين موضوعات كلي و جزئي اسلام، از فلسفه و عقايد گرفته تا اخلاق و عرفان، از داستان گرفته تا تفسير قرآن، از سيره و تاريخ گرفته تا تعليم و تربيت و غيره، آراء و نظرات آموزنده و ارزنده‌اي دارد، ديدگاه‌هايي كه معرف اسلام اصيل، و مبيّن بنيان‌هاي اعتقادي، اخلاقي و اجتماعي آن است. شهید مطهری فقیهی آگاه به نیاز های جامعه، اسلام شناسی بی نظیر و فیلسوفی متعهد بود . متاسفانه بعد از بیش از سه دهه از شهادت این عالم فرزانه شخصیت وی هنوز در جامعه ما به خوبی معرفی نشده است .

اينك جادارد بنا به فرمان مقام معظم رهبری که فرمودند "آثار شهید مطهری مبنای فکری این جمهوری کنونی ماست... مبنای فکری این انقلاب، تفکرات شهید مطهری است ولاغیر و اگر ما بخواهیم که این نظام در ذهن مردم تعمیق بشود و حرکت انقلابی این مردم همچنان ادامه پیدا بکند باید افکار آقای مطهری در بین مردم رواج پیدا کند. " براي نماياندن تباني و توطئه‌هاي دشمن كه با تيشه افكار التقاطي و وارداتي به جان معارف اسلام ناب محمدي(ص) و ايده‌هاي مطهّر علوي(ع) افتاده، و با هجمه‌هاي پي‌درپي قصد تزلزل در اركان اسلام، و پايه‌هاي تشيع را دارند، تا نگاهي به جايگاه اين متفكر گرانقدر در انديشة امام خميني داشته باشيم.

از این رو وبلاگ کلام مطهر به منظور ترویج تفکر و اندیشه استاد شهید مرتضی مطهری در بین نسل جوان با اهداف

1) آشنایی جوانان با معارف اسلام

2) آشنایی نسل جوان با استاد مطهری و تفکر او

3) مقابله با تهاجم فرهنگی

4) بهره گیری از رایانه و اینترنت در جهت امور مفید و نه خلاف شرع و اخلاق

5) ترویج فرهنگ کتاب خوانی

6) ایجاد انگیزه و فراهم کردن شرایط پژوهش و تحقیق

و ...

از سال 1390 فعالیت خود را آغار نمود . از دی ماه 1391 به طور جدی با تلاش و پشتکار مدیر وبلاگ به طور فعال شروع به کار کرد .

در این وبلاگ در نظر داریم

1) ضمن معرفی کامل شخصیت علامه شهید مرتضی مطهری به معرفی کتاب ها، دیدگاه ها، و تفسیر و توضیح پیرامون کتب این عالم فرزانه بپردازیم.

2) به مسائل روز جامعه اسلامی و ایران پرداخته شود.

3) به ترویج مسائل اعتقادی و اخلاقی دین مبین اسلام در فضای مجازی بپردازیم.

از افتخارات مدیر وبلاگ ( سید امین اتابک قهفرخی ) و وبلاگ کلام مطهر میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

1) کسب عنوان کانون مطالعاتی برتر مطالعه آثار استاد شهید مرتضی مطهری از سوی بنیاد علمی فرهنگی استاد شهید مرتضی مطهری.

2) کسب مقام پنجم وبلاگ نویسی دانشجویی هشتمین جشنواره حکمت مطهر سال 1392

 

3) کسب مقام اول مسابقه وبلاگ نویسی پیام ها و درسهای عاشورا ( برگزاری توسط ناحیه مقاومت بسیج شهید بهشتی تهران بزرگ ) سال 1392


 

 

به امید روزی که اندیشه و تفکر استاد شهید مطهری جهانگیر شود .

سید امین اتابک قهفرخی
استفاده از مطالب این وبلاگ با ذکر منبع بلامانع است . با رای دادن به وبلاگ کلام مطهر در جشنواره وبلاگ های برتر ایرانی به ما کمک کنید.
نويسندگان وبلاگ:
کدهاي اضافي کاربر :


Powered by WebGozar