مطهری مصداق بارز مجاهد فی سبیل الله

استاد شهید مرتضی مطهری یک مبارز در راه خدا، یعنی یک مجاهد فی سبیل الله بود.

جهاد انواعی دارد. یکی از سخت ترین جهادها این است که در مقابله با هجوم افکار و فرهنگهای غلط و انحرافی و درک غلط جمعی از مردم، انسانی که حق را میشناسد بیاستد و بخواهد از حق دفاع کند و با بیان، فکر ، منطق و سلاح زبان و قلم، ذهن ها را به سمت آنچه درست است هدایت کند. این نوع جهاد از جمله جهادهای بسیار دشوار است و استاد شهید مرتضی مطهری این جهاد سخت را سالهای متمادی انجام داد.

او شخصی بصیر بود و با بینش عمیق خود اشتباهاتی که در فهم عموم ملت ما وجود داشت و ناشی از تلقین دشمنان بود را شناسایی میکرد و شروع به مبارزه با آنها میکرد. هیمن مبارزه که مبارزه در راه خدا بود، به پیروزی انقلاب اسلامی ایران کمک بسیار زیادی کرد. تا زمانی که فکر انسان درست نشود عمل انسان درست نخواهد شود و وقتی انسان اعتقاد به یک راه درست پیدا کرد، در آن راه به حرکت در می آید. استاد شهید مرتضی مطهری به مردم در شناخت راه صحیح کمک شایانی میکرد و همین امر به پیروزی انقلاب و هدایت عمومی مردم کمک بسیار زیادی کرد.

همان مبارزات موجب شد که مطهری شهید شود و آن دشمنی که مطهری را به شهادت رساند، دشمنی بود که از ارشادها و آگاهیهایی که او به مردم میداد صدمه میدید و ناراحت بود. چون مطهری در مقابل التقاط، نفاق، تهاجم فرهنگ غرب و شرق ایستاد و اسلام ناب را ترویج کرد ، کسانی که با این چیزها مخالف بودند او را شهید کردند.

منابع : برگرفته از کتاب "استاد در کلام رهبر" نوشته مجتبی پیر هادی

/ 0 نظر / 10 بازدید